Бивши тренер Хеат критикује у вирусном твиту

Стен Ван Гунди Мајами Хит

Гетти Тренер Стен Ван Гунди реагује током утакмице.

Повреде су мучиле Миами Хеат током прве половине НБА сезоне. Многи су лош почетак тима приписали лошој срећи у тој категорији. У недавном Твиттер рант , бивши главни тренер Хеат-а Стен Ван Гунди звучао је о ономе што верује да је проблем повреде у целој лиги.

„НБА тимови 90-их имали су само тренера и тренера снаге, вежбали су чешће и јаче и играли више леђа у леђа“, рекао је Ван Гунди. „Тимови сада имају огроман медицински и „перформансни“ штаб и вреднују одмор у односу на вежбу. Ипак, повреде и пропуштене утакмице су све више. Нешто не ради!'

Џон Холингер из Атхелтика одговорио је бившем тренеру тврдећи да су промене у игри у целини довеле до више пропуштених утакмица.

Ван Гунди је одговорио и навео систем вредности играча као разлог за пропуштене утакмице.

је јеффрее звезда мужјак
  Уновчите на викенду НФЛ Вилд Цард: кладите се на 5 долара, добијте 150 долара у бесплатним опкладама

Прочитајте више од Екуинвест-а

'Извињавам се. Не купујем Џоне. Игра је дефинитивно бржа, али мање физичка. Оно што се заиста променило је систем вредности“, тврди он. „Ако су ови „перформанси“ и медицинско особље толико неопходни, момци не би требало да пропуштају оволико утакмица.

Према Спотер , Јимми Бутлер , Деваине Дедмон , Тилер Херро , Виктор Оладипо , Данкан Робинсон , а Габе Винцент је искључен најмање 10 утакмица због разних болести. У цјелини, Хеат су имали другу по броју пропуштених утакмица због повреде са 190, заостали само за Орландо Магиц који имају укупно 211.

Тајлер Херо и Кејлеб Мартин се враћају у састав Хеат

Пораз 16. јануара од Атланта Хокса је свакако био фрустрирајући за Хеат. Међутим, то не значи да није било позитивних прича које би изашле из дана. Утакмица је обележила повратак два стартера Мајамија, Хероа и Цалеб Мартин , који је пропустио неко време због одговарајућих повреда.

Херо је избачен због Ахилове повреде (и такође да би дочекао своје друго дете на свету). У повратку је постигао 15 поена, 5 скокова и 4 асистенције. Повратак 22-годишњака није био баш савршен. Шутирао је 1-8 из дубине, промашивши првих 7 покушаја са дистанце.

„Тајлер је покушавао да уђе у ритам у првом полувремену. Коначно је ушао у бољи ритам у другом полувремену - рекао је главни тренер Ерик Споелстра.

Што се Мартина тиче, успео је да се врати у своју почетну улогу прилично лепо. Постигао је 7 поена и 6 скокова при шуту од 3-5.

„Најважније је да су се вратили и да могу да одиграју те минуте“, похвалио је Споелстра. „Калебова енергија у другом полувремену је била сјајна, изванредна.

Споелстра удара у првом полувремену

Осим што је разговарао о повратку Херроа и Мартина, Споелстра није имао превише позитивних ствари да каже о наступу свог тима против Хавкса.

Током његове доступности после утакмице, залупио је напори његовог тима у првом полувремену.

где је нежења снимљен 2021

„Могли сте да видите. Могао си да осетиш. То није ракетна наука', рекао је Споелстра. „У првом полувремену дали смо мање од најбољег напора и фокуса, а они су експлозиван офанзивни тим. Ушли су у сјајну бразду. До тренутка када смо се коначно посветили труду и чврстоћи у одбрани, вероватно је било преостало пет минута до полувремена, шест минута до полувремена.

Било је то полувреме када су дозволили Хоксима да им обесе 70 поена и шутирају 66,7% и са терена и из дубине.

„Понекад ове лекције могу бити скупе у смислу тога колико морате бити посвећени свом идентитету. Наша одбрана је најважнија за нас“, додао је он. 'Тако побеђујемо у кошаркашким утакмицама.'